Připravit na start, pozor…„Autoopravář Junior 2018“ zná své vítěze!

V tomto článku najdete veškerý obsah, který je možné použít na webu aniž by to nějak rozhodilo jeho vzhled.

Nejtalentovanější mladí technici se na soutěžní finále sešli již tradičně v Servisním tréninkovém centru ŠKODA AUTO v Kosmonosích. Žáci ze středních odborných škol a učilišť soutěžili od 26. do 28. března o titul nejlepšího automechanika, karosáře, autolakýrníka a autotronika a také o jedinečný závodní zážitek v závodním speciálu ŠKODA FABIA R5.

Již 24. ročník soutěže přilákal v průběhu roku dohromady víc než 4500 žáků. Do finále jich však mohlo postoupit pouze 68. Konkurence byla obrovská a v Kosmonosích se tak sešli opravdu ti nejlepší z nejlepších, kteří museli prokázat jak své teoretické tak i praktické dovednosti. Mezi školáky, kteří dorazili z celé České republiky, se skvěle umístili také zástupci ze Středního odborného učiliště automobilky ŠKODA AUTO – Jiří Pletka se stal nejlepším mladým autolakýrníkem a Matěj Florian získal 3. místo v kategorii Karosář. V kategorii Automechanik zvítězil Nicolas Kočí ze Středního odborného učiliště a Střední odborné školy ve Znojmě a Jan Sedláček z Integrované střední školy automobilní v Brně se stal vítězem kategorie Autotronik.

ŠKODA AUTO kromě nehomologovaných výukových vozů, funkčních modelů převodovek, motorů a mnoha dalších cen pro soutěžící připravila pro vítěze kategorií naprosto jedinečný zážitek – projížďku s Janem Kopeckým, závodním jezdcem týmu ŠKODA Motorsport, ve speciálu ŠKODA FABIA R5.Vyhlášení výsledků, které se odehrálo v zaplněném sále VISION Service Training Center, s sebou tak přineslo nejen sváteční atmosféru, ale také napětí a především obrovskou radost výherců.

Automobilka, jako jeden z hlavních partnerů hostí tuto soutěž již potřetí v řadě, poskytuje prostory, výcviková vozidla, nářadí a odborný dohled. ŠKODA AUTO tak dlouhodobě dokazuje, že podpoře vzdělávání mládeže přikládá skutečně velký význam. Kvalifikované odborné vzdělání založené zejména na propojení teorie a praxe, na nejnovějších trendech a na využití nejnovějších technologií je pro nás jednou z klíčových hodnot, na kterých si jako moderní společnost zakládáme. Jako jeden z hlavních partnerů soutěže podporuje ŠKODA AUTO bezplatným poskytování učebních pomůcek a technického vybavení pro výuku školy v celé České republice.

Galerie

© 2024 Integrovaná střední škola automobilní Brno, příspěvková organizace | IZO: 600 171 850 | IČ: 00 219 321 | DIČ: CZ 00 219 321

Vyrobil