„Autoopravář junior 2023“ a „Autoopravár Junior 2023“

V termínu 11. – 13. dubna 2023 se v prostorách společností ŠKODA AUTO a Porsche Česká republika uskutečnil již 28. ročník celostátního finále soutěže odborných znalostí a dovedností Autoopravář junior 2023 ve čtyřech kategoriích Automechanik, Karosář, Autolakýrník a Autotronik. Letos poprvé navíc společně s českým finále proběhl také 21. ročník slovenského finále soutěže Autoopravár Junior 2023 ve stejných kategoriích.

AUTOOPRAVÁŘ JUNIOR 2023, zahájení soutěže 11.4.2023 ve Škoda Muzeu v Mladé Boleslavi.

Finále soutěže se uskutečnilo na třech místech: Service Training Center ŠKODA AUTO, Kosmonosy, Servisní centrum ŠKODA AUTO, Kosmonosy a také v nově otevřené Tréninkové akademii Porsche Česká republika, Zlatníky-Hodkovice.

Finalisté obou zemí absolvovali shodné soutěžní zadání všech částí. Vyhlášení výsledků pak proběhlo samostatně pro každou zemi. Na jednom místě a v jeden čas se tak setkali ti nejlepší automechanici, autotronici, karosáři a autolakýrníci junioři z České a Slovenské republiky. Celkem se zúčastnilo 92 soutěžících ve všech uvedených kategoriích. 

Z 3652 žáků závěrečných ročníků z celé ČR v oborech Mechanik opravář motorových vozidel, Karosář, Autolakýrník a Autotronik se v obrovské konkurenci probojovalo až do finále 67 adeptů na celková vítězství v kategoriích automechanik, karosář, autolakýrník a autotronik. Na Slovensku se v závěrečných ročnících uvedených oborů vzdělává 1051 žáků z nichž se ve finále utkalo 25 soutěžících.

AUTOOPRAVÁŘ JUNIOR 2023, průběh soutěže 12.4.2023 ve Škoda Auto STC Kosmonosy.

Vyhlášení výsledků, které se odehrálo v zaplněném sále VISION Service Training Center s sebou tak přineslo nejen sváteční atmosféru, ale také napětí, a především obrovskou radost výherců. Soutěžící žáci a školy si z finále soutěže odnesly ceny v celkové hodnotě více než 5 mil. korun.

Všichni účastníci soutěže předváděli mimořádné nasazení a skvělé výkony již od školních a krajských kol a napínavé finálové klání, často s velmi těsnými výsledky, bylo skvělým završením již 28. ročníku této tradiční soutěže. Vítězům blahopřejeme a stejně jako všem ostatním soutěžícím jim přejeme mnoho úspěchů v dalším studiu i profesní kariéře v autoopravárenských oborech!

AUTOOPRAVÁŘ JUNIOR 2023, slavnostní vyhlášení výsledků soutěže a předání cen 13.4.2023 ve Škoda Auto STC Kosmonosy.

Vyhlašovatelem 28. ročníku soutěže Autoopravář junior 2023 je a Svaz prodejců a opravářů motorových vozidel ČR pod záštitou Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy ČR. Vyhlašovatelem 21. ročníku slovenské soutěže Autoopravár Junior 2023 je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR a Cech predajcov a autoservisov SR.

Do soutěže je tradičně zapojena celá řada partnerů zejména z oblasti autoopravárenství, kteří se podílejí na zajištění jednotlivých úkolů, jejich hodnocení a cenách pro účastníky. Hlavními partnery soutěže jsou společnosti ŠKODA AUTO, BOSCH, SCANIA a PORSCHE ČR. Dalšími partnery jsou například společnosti Hella Gutmann, AutoJob, Univer, AD technik, Wűrth, ATE, Agrotec, Auto Jarov, Porsche Praha-Prosek, Volvo Trucks, Fronius, Interaction, Toplac, AutoFit, Servind, Mirka, Motip, 3M, PPG, Sata, Alca, Remante Group, Feco, JL, Rupes, Peterson technik, Norton, Generali. Všem patří obrovské poděkování.

AUTOOPRAVÁŘ JUNIOR 2023, slavnostní vyhlášení výsledků soutěže a předání cen 13.4.2023 ve Škoda Auto STC Kosmonosy.

Organizátory finále soutěže byly Integrovaná střední škola automobilní Brno, Integrovaná střední škola Vysoké nad Jizerou, Střední škola automobilní a informatiky Praha, Střední škola automobilní Ústí nad Orlicí Střední škola technická a dopravní Ostrava-Vítkovice, ŠKODA AUTO a.s., Střední odborné učiliště strojírenské, odštěpný závod, Vyšší odborná škola a Střední škola automobilní Zábřeh a Cech predajcov a autoservisov SR.

Uvedené soutěže jsou svým rozsahem, počtem zapojených škol, soutěžících žáků a aktivně spolupracujících partnerů největší akcí v technických oborech v ČR i SR. Nyní probíhá vyhodnocení soutěže ve spolupráci organizátorů, partnerů a vyhlašovatelů a budou zahájeny přípravy již 29. ročníku.

© 2024 Integrovaná střední škola automobilní Brno, příspěvková organizace | IZO: 600 171 850 | IČ: 00 219 321 | DIČ: CZ 00 219 321

Vyrobil